wbijam.pl Wsparcie Kontakt

Archiwum wiadomości dotyczących anime i powieści light novel No game no life

[anime] Premiera filmu kinowego do końca roku!

Pierwszy film kinowy NGNL o podtytule „Zero” trafi na duże ekrany już w 2017 roku! Co więcej, jak już wcześniej powiadomił fanów autor powieści, Yuu Kamiya, obraz oparty będzie na historii z szóstego tomu No Game No Life, w którym przedstawiona została Wielka Wojna sprzed sześciu tysięcy lat. Nad filmem pracuje stara gwardia ze studia Madhouse, znana z serii telewizyjnej NGNL. Głosu bohaterom użyczą również ci sami aktorzy, co w anime - z Yoshitsugu Matsuoką oraz Ai Kayano na czele. W jaki sposób tym razem zaskoczą nas genialni Bezimienni? Niech rozpocznie się gra! Zapraszam do oglądania trailera oraz komentowania tutaj.

Dodano: 03.03.2017

[anime] Powstanie film kinowy No game no life!

Podczas Summer School Festival 2016, japoński wydawca, MF Bunko J zapowiedział, że wkrótce ruszą prace nad filmową adaptacją powieści Yuu Kamiyi, No game no life. W tej chwili brak jakichkolwiek szczegółów dotyczących obrazu - nie wiadomo nawet, czy będzie to kontynuacja serii telewizyjnej, czy też jej alternatywne przedstawienie. Gdy tylko producent poda więcej informacji, natychmiast zamieścimy je w dziale Wiadomości. Autor NGNL narysował ilustrację z tej okazji (poniżej).

Dodano: 18.07.2017

[anime] Druga seria coraz bliżej?

Po ponad roku wydany zostanie kolejny, siódmy już tom powieści No game no life, na której wzorowane jest anime o tym samym tytule. Książka trafi na sklepowe półki w Japonii 24 lipca 2015 roku! Co to oznacza dla fanów anime przedstawiającego losy Sory i Shiro? Biorąc pod uwagę, jak zakończono pierwszą serię (był przeskok do końca tomu szóstego), studio Madhouse, by móc rozpocząć produkcję anime, musiało poczekać na wydanie tomu 7. Dodatkowo na ekranizację czekają aż cztery tomy (4-7), podczas gdy w pierwszej serii wykorzystano tylko trzy pierwsze, więc materiału spokojnie wystarczy na 12-13 odcinkową serię. Innymi słowy, można spokojnie założyć, że druga seria jest już planowana, szczególnie że tytuł sprzedaje się w Japonii jak ciepłe bułeczki. Gdy tylko pojawią się jakieś oficjalne informacje, natychmiast Was o tym poinformuję, więc zachęcam do często zaglądania na stronę.

Dodano: 19.06.2015

[anime] Ostatni odcinek specjalny już na stronie.

Zapraszam do oglądania ostatniego odcinka specjalnego pierwszej serii No game no life: odcinek 6. Tak więc pozostało nam już jedynie wyczekiwanie na kontynuację tego świetnego anime - gdy tylko będzie coś wiadomo na temat jej premiery, natychmiast powiadomię Was o tym w newsach.

Dodano: 26.01.2015

[anime] Zakończenie pierwszej serii i przyszłość.

Już w najbliższą środę, wraz z odcinkiem 12, zakończona zostanie pierwsza seria naszego ulubionego anime - No game no life. Jednak bez obaw! Jak to zwykle w przypadku popularnych tytułów bywa, a NGNL niewątpliwie do takich należy, powstanie kolejnych serii to tylko kwestia czasu. Na tę chwilę trudno jest mi powiedzieć, kiedy to nastąpi - materiał z powieści jest wytarczający, by od razu po zakończeniu pierwszej serii zapowiedzieć kontynuację (jak to było w przypadku Log Horizon), jednakże równie dobrze może nas czekać kilkunastomiesięczna przerwa. Wszystko okaże się tuż po wydaniu ostatniego odcinka - miejmy nadzieję, że na jego końcu znajdzie się informacja o trwających pracach nad "dwójką". Trzymajmy kciuki! Oczywiście możecie liczyć na zawsze aktualne informacje na stronie, zapraszam do częstych odwiedzin.

Oczywiście zakończenie serii to żadna tragedia - w oczekiwaniu na kolejne sezony będę dla Was tłumaczył inne tytuły. Następna w kolejce znajduje się druga seria Sword Art Online, której premiera nastąpi już 5 lipca! Natomiast po jej zakończeniu, na początku października, ruszy kontynuacja przygód Nikczemnego Okularnika i jego uroczej kompanki, Akatsuki - Log Horizon. Zapraszam do wspólnego oglądania!I na koniec małe podsumowanie. Przede wszystkim chciałbym Wam wszystkim podziękować, że przez te trzy miesiące tak licznie odwiedzaliście stronę i mogliśmy wspólnie przeżywać przygody Bezimiennych. Tłumaczenie dla Was było wielką frajdą i, mimo że wstawanie w czwartki na rano do pracy po zarwanej nocy do najprzyjemniejszych nie należało, będę miło wspominał ten okres. Zapraszam do oglądania kolejnych tłumaczonych przeze mnie tytułów. Dziękuję i pozdrawiam.

Dodano: 20.06.2014

[anime] NGNL 12: "Zasada numer 10" [zakończenie pierwszej serii].

Bezimienni nieuchronnie zbliżali się ku ziemi. Wydawało się, że plan Shiro wypalił. Wystrzelony przez nią pocisk miłości, mimo że chwilę wcześniej minimalnie chybił celu, odbił się od kuli Jibril i zmierzał prosto w ramię, wydawać by się mogło, bezradnej Izuny. Jednak wtedy stało się coś niewiarygodnego... Co tak naprawdę jest szóstym zmysłem bestii wojennych? Dlaczego dziadek młodej ambasadorki Wschodniej Federacji jest taki pewny zwycięstwa? Czy Sorze i Shiro uda się uratować stojącą na krawędzi rasę imanity? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwunasty odcinek No game no life zatytułowany "Zasada numer 10". Zapraszam już w najbliższą środę na godzinę 14:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie wykonam tłumaczenie i polska wersja pojawi się na stronie w nocy ze środy na czwartek.

Dodano: 20.06.2014

[anime] NGNL 11: "Zabicie olbrzyma".

Gdy pewni swego Bezimienni udali się do ambasady Wschodniej Federacji, by stanąć do długo oczekiwanej walki z bestiami wojennymi, nie zdawali sobie jeszcze sprawy, że będą musieli zmierzyć się nie tylko z oszukującym przeciwnikiem, ale również ze swoimi największymi lękami. Dlaczego miejsce rozgrywki przypomina jedną z tokijskich dzielnic - Akihabarę? Jakie zasady zaproponują reprezentantom imanity zwierzołaki? Czy Bezimiennym uda się przezwyciężyć własne słabości? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - jedenasty odcinek No game no life zatytułowany "Zabicie olbrzyma". Zapraszam już w najbliższą środę na godzinę 14:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie wykonam tłumaczenie i polska wersja pojawi się na stronie w nocy ze środy na czwartek.

Dodano: 13.06.2014

[anime] NGNL 10: "Niebieska róża".

Po przeciągnięciu na swoją stronę Kurami oraz jej elfiej przyjaciółki, Fi, Bezimienni rozpoczęli opracowywanie planu walki ze Wschodnią Federacją. Jaka przeszłość łączy przedstawicielki dwóch obcych ras, które przegrały z Sorą i Shiro w otello? Czy Sora zdoła załagodzić wszystkie spory w jego szybko rozrastającym się haremie? Jak Fi zareaguje na wieść, że przedstawiciele imanity mają zamiar podbić również jej rasę? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dziesiąty odcinek No game no life zatytułowany "Niebieska róża". Zapraszam już w najbliższą środę na godzinę 14:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie wykonam tłumaczenie i polska wersja pojawi się na stronie w nocy ze środy na czwartek.

Dodano: 06.06.2014

[anime] "Ale masz wielkiego... smoka" oraz znaczenie "niebieskiej róży".

Wyjaśnię, o co chodzi z żartem umieszczonym w zapowiedzi odcinka 10, bo scenka jest przezabawna, a ze względu na różnice kulturowe niewiele osób będzie w stanie ją zrozumieć.
- Śmiga szybciej niż Salamandra!
- Przymknij się!
- Dorastanie smutna rzecz.

Jest to nawiązanie do SNES'owej gry RPG Bahamut Lagoon, w której to król pewnego państwa zabrał swoją ukochaną na przejażdżką swoim smokiem Salamandrą. "Ale szybko!" - krzyknęła radośnie królowa. Wiele lat później podczas nieobecności króla jego żona miała romans z generałem sąsiedniego państwa, który również zabrał ją na przejażdżkę skrzydlatym wierzchowcem. Tym razem panienka lekkich obyczajów krzyknęła: "Śmiga szybciej niż Salamandra!". Z czasem zwrot ten utarł się w Japonii jako określenie na zdradę, ujeżdżanie "smoka" innego mężczyzny (w sensie erotyczno-łóżkowym).

I jeszcze krótko na temat tytułu odcinka numer dziesięć - "Niebieska róża". W niektórych kulturach niebieska róża oznacza osiągnięcie niemożliwego lub nigdy niekończące się dążeniu do tego, co inni uważają za niemożliwe. Róża o tej barwie reprezentuje nadzieje, marzenia i możliwości, metafizyczne dążenie do nieskończoności i rzeczy nieosiągalnych. Istnieje w wyobraźni, ale nie w naturze. Niebieska róża symbolizuje coś, co jest niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Z racji tego, że nie jest łatwo dostępna, musi być postrzegana jako posiadająca specyficzny urok i wyjątkowe cechy. Warto dodać, że pierwszą niebieską różę wyhodowała około dziesięć lat temu japońska firma Suntory Ltd. - udało się to dzięki wszczepieniu genu kodującego niebieski barwnik bratków delfinidynę. Błękitna królowa kwiatów to efekt czternastoletnich badań, w które zaangażowani byli m.in. naukowcy z australijskiego Florigene.

Dodano: 05.06.2014

[anime] NGNL 09: "Spacer w chmurach".

Rozmowy dyplomatyczne z rasą bestii wojennych zakończyły się sukcesem - rodzeństwo zasiadające na tronie Elkii postawiło oponenta pod ścianą. Gdy Bezimienni oczekiwali na przyjęcie przez przeciwników wyzwania, w pałacu pojawili się tajemniczy goście. Czym jest ostatni element układanki niezbędny do podbicia Wschodniej Federacji, o którym wspomniał Sora? Dlaczego starszy brat Shiro zniknął? Jakie wydarzenia z przeszłości tak bardzo zbliżyły do siebie dwójkę głównych bohaterów? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dziewiąty odcinek No game no life zatytułowany "Spacer w chmurach". Zapraszam już w najbliższą środę na godzinę 14:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie wykonam tłumaczenie i polska wersja pojawi się na stronie w nocy ze środy na czwartek.

Dodano: 28.05.2014

[anime] NGNL 08: "Fałszywy koniec".

Shiro, Sora i dwójka ich maskotek - Jibril oraz Stefka - uzbrojeni w wiedzę zebraną przez byłego króla Elkii ruszyli w stronę ambasady Wschodniej Federacji. W jaki sposób Bezimienni zamierzają pokonać bestie wojenne? Czy poradzą sobie z szósty zmysłem przeciwnika pozwalającym czytać w myślach? Jakie tajemnice skrywa tajemnicza rasa zwierzołaków? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - ósmy odcinek No game no life zatytułowany "Fałszywy koniec". Zapraszam już w najbliższą środę na godzinę 14:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie wykonam tłumaczenie i polska wersja pojawi się na stronie w nocy ze środy na czwartek.

Dodano: 28.05.2014

[anime] NGNL 07: "Ofiara".

Po zwycięstwie nad uskrzydloną Jibril Sora oraz Shiro zaszyli się w odbitej w ten sposób Elkiańskiej Bibliotece Narodowej i rozpoczęli poszukiwania słabych stron posiadającej szósty zmysł rasy bestii wojennych. W tym samym czasie Stephanie, targana wątpliwościami, postanowiła wypełnić powierzone jej przez zmarłego dziadka zadanie... Jaką przeszłość skrywa tajemnicze rodzeństwo? Dlaczego poprzedni, uważany za głupca król chciał, by kolejnym władcą ostatniego bastionu ludzkości został najlepszy hazardzista imanitian? Czy Bezimiennym uda się znaleźć sposób na piekielnie silną rasę zwierzołaków? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - siódmy odcinek No game no life zatytułowany "Ofiara". Zapraszam już w najbliższą środę na godzinę 14:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie wykonam tłumaczenie i polska wersja pojawi się na stronie w nocy ze środy na czwartek.

Dodano: 18.05.2014

[anime] NGNL 06: "Interesujące".

Pierwsza bierka powoli zaczęła przesuwać się po szachownicy. By otworzyć sobie drzwi do podboju kraju zwierzołaków (bestii wojennych), Sora i Shiro postanowili przeciągnąć na swoją stronę uskrzydlonych i zdobyć w ten sposób niezbędne źródło wiedzy o Disboardzie. Jednakże ku ich zdziwieniu, gdy wkroczyli do Elkiańskiej Biblioteki Narodowej, zamiast aniołka ich oczom ukazała się istota emanująca aurą śmierci. Czy Bezimienni zdołają uzyskać pomoc od uskrzydlonej diablicy? Jakie mocne strony posiada stworzona do walki z bogami istota? Czy bierka iminitian przesunie się do przodu? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - szósty odcinek No game no life zatytułowany "Interesujące". Zapraszam już w najbliższą środę na godzinę 14:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie wykonam tłumaczenie i polska wersja pojawi się na stronie w nocy ze środy na czwartek.

Dodano: 12.05.2014

[anime] NGNL 05: "Słabe pole".

Po kilku świetnych posunięciach taktycznych Sory Bezimienni zdołali pokonać korzystającą z pomocy elfów Kurami, czym udowodnili, że poprzedni król, a dziadek Stephanie, nie mylił się i ludzie rzeczywiście posiadają duży potencjał. Ich przygoda w świecie, który wydawał się być dla nich stworzony, dopiero miała się na dobre rozpocząć. Jako kolejny cel obrali sobie podbój wszystkich pozostałych ras, co miało im zagwarantować możliwość stoczenia pojedynku z Jedynym Prawdziwym Bogiem. Jak potoczą się dalsze losy Shiro i Sory w świecie gier? Czy w najbliższej przyszłości spotkają na swojej drodze przedstawicieli innych ras? Jaką taktykę obiorą? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - piąty odcinek No game no life zatytułowany "Słabe pole". Zapraszam już w najbliższą środę na godzinę 14:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie wykonam tłumaczenie i polska wersja pojawi się na stronie w nocy ze środy na czwartek.

Dodano: 05.05.2014

[anime] NGNL 04: "Arcymistrz".

Po tym, jak Sora i Shiro odrodzili się w nowym, o wiele bardziej odpowiadającym im świecie, stanęli przed nie lada wyzwaniem - w bitwie o tron ostatniego bastionu ludzkości, Elkii, musieli stawić czoła wspieranej magią elfów Kurami Zell. Stawka była bardzo wysoka - zachowanie ostatniego skrawka terytorium ludzi oraz przetrwanie całej rasy imanitian. Czy Bezimienni zdołają pokonać oszukującego przeciwnika? Jeśli uda im się zdobyć prawo do tronu, kto na nim zasiądzie? Co będzie kolejnym celem Sory? Czy imanitianie staną do walki o utracone ziemie? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - czwarty odcinek No game no life zatytułowany "Arcymistrz". Zapraszam już w najbliższą środę na godzinę 14:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie wykonam tłumaczenie i polska wersja pojawi się na stronie w nocy ze środy na czwartek.

Dodano: 25.04.2014

[anime] NGNL 03: "Ekspert".

Zbliżała się koronacja nowego władcy Królestwa Elkii, którym, po wygraniu turnieju kwalifikacyjnego, miała zostać tajemnicza oszustka - Kurami Zell. Tymczasem na sali tronowej, wśród obywateli czekających na powitanie nowej królowej, pojawiła się trójka oponentów kandydatury długowłosej piękności, którzy za nic w świecie nie chcieli dopuścić, by ktoś tak zimny i wyrachowany objął rządy nad ostatnim bastionem ludzkości. Czy Sorze i Shiro uda się zrealizować cel, jaki sobie postawili, czyli zasiąść na tronie kraju imanitian? Jaki sekret skrywa Kurami? W jaki sposób oszukiwała podczas turnieju? Czy Bezimienni będą w stanie przejść do legendy również w bajkowym świecie fantasy zwanym Disboardem? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - trzeci odcinek No game no life zatytułowany "Ekspert". Zapraszam już w najbliższą środę na godzinę 14:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie wykonam tłumaczenie i polska wersja pojawi się na stronie w nocy ze środy na czwartek.

Dodano: 18.04.2014

[anime] NGNL 02: "Konkurent".

Sora - osiemnastoletni, pozbawiony pracy maniak gier cierpiący na zaburzenia komunikacji. Shiro - jedenastoletnia, zamknięta w sobie dziewczynka stroniąca od szkoły. Więzi rodzinne to nie jedyne, co ich łączyło. Wspólnie tworzyli duet Bezimiennych - legendarnych graczy osiągających niewyobrażalne dla innych wyniki. Prawdziwy świat był dla nich niczym więcej jak wyjątkowo kiepską, chaotyczną grą pozbawioną jasnych reguł. Jednak to już przeszłość... Za sprawą boga Teta zostali przeniesieni do wymarzonego świata fantasy, Disboarda, w którym wszystko zależne jest od gier. Rozpoczęła się ich wspaniała przygoda... Czy Stephanie Dora, wnuczka byłego władcy Królestwa Elkii, który swoim testamentem pozbawił ją prawa do tronu, zwycięży w turnieju i wbrew wybrykowi dziadka zdobędzie koronę? Jaką rolę w całej sprawie odegrają Sora i Shiro? Czy pomogą uroczej dziewczynie zdemaskować kantującego przeciwnika? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - drugi odcinek No game no life zatytułowany "Konkurent". Zapraszam już w najbliższą środę na godzinę 14:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie wykonam tłumaczenie i polska wersja pojawi się na stronie w nocy ze środy na czwartek.

Dodano: 14.04.2014

[anime] NGNL 01: "Początkujący".

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom anime "No game no life" będzie nadawane w środy o godzinie 21:30 (14:30 czasu polskiego) na japońskim kanale AT-X. Pierwszy odcinek już jutro - zapraszam po południu na galerię na żywo, a następnie w nocy na odcinek w polskiej wersji językowej, który pojawi się tutaj: No game no life 01 "Początkujący". Przypominam również, że anime będzie miało 12 odcinków, jednakże powieść, na podstawie której powstaje, wciąż jest wydawana, więc można spodziewać się kolejnych serii.

Dodano: 08.04.2014

[anime] Główni bohaterowie i obsada.

Poniżej prezentuję głównych bohaterów i użyczających im głosu seiyuu (w nawiasie). Warto dodać, że aktor głosowy Sory zagrał wcześniej między innymi role Kirito w Sword Art Online oraz Titusa z Magi, natomiast va Shiro podłożyła wcześniej głos pod Saayę z anime Suisei no Gargantia.

Sora (Yoshitsugu Matsuoka):


Shiro (Ai Kayano):


Stephanie Dora (Youko Hikasa):


Jibril (Yukari Tamura):


Kurami Zell (Yuka Iguchi):


Feel Nilvalen (Mamiko Noto):


Izuna Hatsuse (Miyuki Sawashiro):


Tet (Rie Kugimiya):


Dodano: 23.03.2014

[anime] Anime "No game no life".

"No game no life" to anime fantasy studia Madhouse na podstawie powieści brazylijskiego pisarza i mangaki Thiago Furukawy Lucasa wydającego pod pseudonimem Kamiya Yuu. Historia serii koncentruje się na losach dwójki rodzeństwa - Sorze oraz Shiro - legendarnych graczach cierpiących na przypadłość znaną pod nazwą "hikikomori", która objawia się całkowitym odizolowaniem od społeczeństwa. Siostra, Shiro, oraz brat, Sora, postrzegają prawdziwy świat jako kolejną, aczkolwiek wyjątkowo kiepską, grę. Pewnego dnia chłopiec o imieniu Bóg przyzywa ich do alternatywnego świata, w którym zakazane zostały wojny - w zamian wszystkie spory, od najbardziej błahych aż po wytyczanie granic państw, rozwiązywane są przy pomocy gier. W ten oto sposób ludzkość została zepchnięta przez inne rasy do jedynego pozostałego miasta. Czy Sorze i Shiro, rodzeństwu posiadającemu w sumie cztery lewe ręce, uda się zostać zbawcami ludzkości w tym alternatywnym świecie? Przekonamy się już wkrótce, oglądając anime "No game no life", na które serdecznie zapraszamy!Premiera będzie miała miejsce już w kwietniu 2014 roku. Tłumaczeniem zajmie się znany z przekładu Log Horizon oraz Magi "Królestwo Magii", należący do naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia, Oozora.

Dodano: 17.02.2014
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, odcinki specjalne, filmy kinowe, openingi, endingi.
Podobne anime (isekai): Accel World, Arifureta, Danmachi, Full Dive, Genjitsu Shugi Yuusha, Goblin Slayer, Hachinan, Infinite Dendrogram, Kenja no Mago, Kimisen, Log Horizon, Made in Abyss, Mushoku Tensei, No game no life, Overlord, Re:Zero kara Hajimeru Isekai, Sentouin, Hakenshimasu!, Shinchou Yuusha, Solo Leveling, Sword Art Online, Tate no Yuusha no Nariagari, Tensei Shitara Slime Datta Ken.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.